Licznik odwiedzin

Odsłon : 2853393

UCZELNIA PATRONACKA

Medal w finale dolnośląskim PDF Drukuj

Po raz kolejny świetnie spisały się nasze siatkarki w rywalizacji na boiskach siatkówki plażowej. Krocząc od zwycięstwa do zwycięstwa na szczeblu mistrzostw powiatu kłodzkiego, a następnie strefy wałbrzyskiej , gdzie pokonały m.in. zespoły świdniczanek, wałbrzyszanek i koleżanki z ZSP Nowa Ruda i  LO w Głuszycy dotarły do dolnośląskiego finału Licealiady Szkolnego Związku Sportowego. Odbył się on 20 czerwca b.r. na boiskach piaskowych przy Gimnazjum Nr 2 w Strzelinie, a brało w nim udział po osiem zespołów w kat. dziewcząt i chłopców (dwa najlepsze z każdej strefy). Reprezentujące naszą szkołę w tym roku siostry Aleksandra i Alicja Cygan oraz rezerwowa Paulina Sabieraj od pierwszego meczu prezentowały dobra formę i zdecydowanie awansowały do najlepszej „czwórki” finałów. W walce o „złoto” uległy niestety gospodyniom turnieju 1:2 (w tie-breaku 9:11) i w meczu o III miejsce pokonały parę z LO w Bolesławcu zdobywając brązowy medal.     Dla Oli Cygan to już drugi medal finałów dolnośląskich (srebrny zdobyła w 2010 roku). Mistrzem Licealiady zostały siatkarki z ZS nr 22 we Wrocławiu, które pokonały LO Strzelin 2:1 (11:9 w 3 secie). Wielkie brawa i gratulacje dla naszych dziewcząt.      Na słowa uznania zasługują również nasi siatkarze, którzy w finale mistrzostw powiatu, do którego zgłosiło się osiem ekip szkolnych  pokonali parę z ZSOiZ Kudowa Zdr. i zdobyli złote medale (pierwsze po sześcioletniej przerwie). Finał strefowy w Wałbrzychu wypadł jednak mniej okazale i czwarte miejsce z pewnością nie zadowoliło naszych chłopaków grających drugi rok z rzędu w tym samym składzie, ale Jasiowi Błotnickiemu i Dawidowi Natkańcowi także należą się gratulacje.