24 Kwietnia 2024
Erwina, Fidelis, Grzegorz, Horacy,
Horacjusz, Zbroimir

Turniej z okazji Święta Niepodległości PDF Drukuj

11 listopada na hali sportowej CTS-u w Słupcu rozegrany został turniej piłki siatkowej dziewcząt. Ma on już wieloletnią tradycję, a głównym jego organizatorem jest Stowarzyszenie Lokalne „Salos” RP w Nowej Rudzie. W  bieżącym roku do rywalizacji zgłosiły się  zespoły m.in.: ze Strzelina, Kamieńca Ząbkowickiego. Bystrzycy Kł i Nowej Rudy. Do zawodów przystąpiła również reprezentacja naszej szkoły, która bardzo dobrze spisała się w rozgrywkach eliminacyjnych wygrywając wszystkie swoje spotkania. Mecz finałowy zakończył się niestety naszą porażką, ale nie przyniósł nam wstydu – dziewczęta przegrały go z byłymi reprezentantkami naszego Ogólniaka zajmując ostatecznie drugie miejsce pośród ośmiu startujących ekip. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano naszą uczennicę z kl. 3c – Alicję Cygan. Oprócz Ali reprezentowały nas: Sonia Kwiecińska, Natalia Bzduń, Weronika Gawrońska, Maria Wojtoń, Joanna Hudala i jako libero Jagoda Frenkiel.

Ostateczne wyniki turnieju:

1. Weteranki Salosu Nowa Ruda, 2. LO Nowa Ruda, 3. UKS Tygrysy Strzelin, 4. Kadetki Salosu Nowa Ruda, 5-6. Salos Drogosław i Cargo Kamieniec Ząbk., 7-8 ULKS Bystrzyca Kł. i Seniorki Nowa Ruda

Na zakończenie turnieju nagrody rzeczowe dla najlepszych drużyn i zawodniczek wręczał Radny Sejmiku Dolnośląskiego pan Julian Golak