24 Kwietnia 2024
Erwina, Fidelis, Grzegorz, Horacy,
Horacjusz, Zbroimir

Złoto kolarzy MTB w dolnośląskiej Licealiadzie SZS PDF Drukuj

Na starcie imprezy pojawiło się bardzo wiele reprezentacji szkolnych z całego województwa, a wśród nich uczniowie naszego „Ogólniaka”. Poziom zawodów zachwycił wszystkich obserwatorów, którzy podkreślali profesjonalne przygotowanie kolarzy oraz świetną organizację wszystkich wyścigów.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych doskonale spisali się nasi chłopcy, którzy jadąc cztery okrążenia po bardzo wymagającej trasie wszyscy uplasowali się w czołowej szesnastce zawodników zdobywając Mistrzostwo Licealiady w klasyfikacji zespołowej.  Do punktacji drużynowej w każdym wyścigu liczono punkty za miejsca w pierwszej pięćdziesiątce.  Indywidualnie  Kacper Kalkowski zajął 7 miejsce, Paweł Kowalczyk był 11-sty, Bartosz Kołodziej – 13-sty, Borys Szymaniak – 14-sty i Michał Wnęk – 16-sty.

Końcowa klasyfikacja drużynowa:

1. LO Nowa Ruda –194 pkt.

2. ZS 4 Wałbrzych – 157 pkt.

3. ZSOiZ Gryfów Śląski – 97 pkt.

4. I LO Legnica – 82 pkt.

5. I LO Lubin – 60 pkt.

6. LO Ząbkowice – 49 pkt.

7. ZS 22 Wrocław – 48 pkt.

8. X LO Wrocław – 47 pkt.

9. PCKZ Jawor – 46 pkt.

10. ZSO 3 Wrocław – 42 pkt.

11. ZS 2 Wrocław – 41 pkt.

12. ZSP Kudowa Zdrój – 34 pkt.

Składamy chłopakom serdeczne gratulacje za  tak świetny wynik i dziękujemy za postawę i sportową walkę na zawodach.