24 Kwietnia 2024
Erwina, Fidelis, Grzegorz, Horacy,
Horacjusz, Zbroimir

Otwarcie Szkolnego Klubu Wolontariusza PDF Drukuj

W dniu 5 grudnia w naszej odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnego Klubu Wolontariusza. Miało ono na celu poznanie się osób działających już w różnych instytucjach, wymianę doświadczeń oraz przede wszystkim zainicjowanie działalności dwóch klubów: w naszym liceum i w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Koordynatorkami SKW zostały pani Grażyna Lawenda i pani Anna Żuchowicz. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele z obu szkół: z liceum - pani dyrektor Marzanna Pietrzak i pani pedagog z ZSP Jolanta Swergoń. Przybyli również: Pani radna Irena Caryk, pani Bożena Bejnarowicz pedagog z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej „Gromadka”, pani Beata Szałęga – właścicielka domu spokojnej starości „Spokojna Jesień”, pani weterynarz Martyna Szczesiul – Małyszka oraz pani Wiesława Ławrynowicz z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Zaproszeni goście wsparli wolontariuszy swoim doświadczeniem oraz wyrazili nadzieję na przyszłą współpracę. Wolontariusze przedstawili zgromadzonymi prezentację multimedialną przybliżającą ideę wolontariatu, którą przedstawił Adam Rubiecki z klasy 3 „e” oraz podpisali porozumienia będące początkiem ich działalności w Klubie."