Nie kupuj… - Adoptuj… PDF Drukuj

       Mieliśmy wielkie pole do popisu, gdyż schronisko położone jest na uboczu, otoczone idealnymi terenami do wielogodzinnych spacerów. Było to dla nas wielkie przeżycie, gdy mogliśmy chociaż przez chwilę obdarować te zwierzaki odrobiną naszej bezinteresownej pomocy, cząstką naszego serca. Zwierzęta na ten gest nie były obojętne. Każde, czując miłość, ocierało się o nasze nogi, próbując przytulić się lub skakało z radości. Po tych kilku godzinach wracaliśmy do domu ze łzami w oczach, ponieważ musieliśmy pożegnać się z naszymi podopiecznymi. Schronisko jest dla zwierzęcia okropnym losem. Rażącym faktem jest to, iż ludzie kupują zwierzęta (często jako prezenty na święta dla swoich dzieci) bez świadomości późniejszej opieki nad nim. Gdy pupile podrosną i będą wymagały więcej uwagi, wygodni ludzie w najlepszej sytuacji oddają je bezpośrednio do schroniska, gorzej jest z tymi, które są wywożone do lasu, wyrzucane z auta lub kaleczone i wystawiane za drzwi. 

     My jako ludzie powinniśmy nieść pomoc takim zwierzakom w schroniskach oraz nie kupować zwierząt a je adoptować. Jeśli już koniecznie chcemy je zakupić to ze świadomością obowiązków wynikających z posiadania zwierzaka.

K. Iwanicki

 

 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.