BRAWO WOLOTARIUSZE!!! PDF Drukuj
          Oczywiście nie mogło zabraknąć wolontariuszy z noworudzkiego liceum, którzy co roku aktywnie wspomagają to wielkie przedsięwzięcie. Nie zawiedli i tym razem. Na miejsce dotarła grupa jedenastu wolontariuszy w składzie: Karol Iwanicki, Wiktoria Piwońska, Katarzyna Geruzel, Wiktoria Geruzel, Alicja Bawoł, Julia Kuczyńska, Patryk Litwin, Robert Bekalski, Wiktoria Szponder, Maria Juźwiak oraz Rozalia Kozakowska wraz z opiekunkami: panią Magdaleną Huzar i panią Renatą Sinicką. Na samym początku przydzielono im konkretne zadania. Każdy młody człowiek miał pod swoją opieką grupę niepełnosprawnych w różnym wieku. Należało wspomagać podopiecznych w wykonywaniu różnorodnych konkurencji sportowych. Trudno opisać wzruszenie, widząc prawdziwą radość w oczach uczestników tych zmagań oraz ogromną cierpliwość i bezinteresowne zaangażowanie wolontariuszy. Większość z nich uczestniczyła w spartakiadzie w latach poprzednich (jako gimnazjaliści), gdzie po raz pierwszy zetknęła się z ideą wolontariatu.  „Zarażeni dobrocią” postanowili kontynuować swoje dzieło w liceum. Postawa tych młodych ludzi zasługuje na pochwałę. Chęć niesienia bezinteresownej pomocy i serce okazane drugiemu człowiekowi to wartości mało popularne w dzisiejszym świecie. Tym bardziej warto wyróżnić wszystkich wolontariuszy za to, co robią.

 

 

 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.