Dzisiaj jest: Czwartek
Aniela, Antoni, Jan, Krzesisław,
Sykstus

Nadchodzi nowa era! PDF Drukuj

24 stycznia w siedzibie Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Rudzie miało miejsce ważne wydarzenie dla szkoły i społeczności uczniowskiej. Odbyło się uroczyste przekazanie decyzji o termomodernizacji budynku liceum. Wśród przybyłych gości znaleźli się posłanka na Sejm RP - pani Monika Wielichowska, Prezydent Miasta Wałbrzycha - pan Roman Szełemej, Starosta Powiatu Kłodzkiego - pan Maciej Awiżeń, Wicestarosta - pani Małgorzata Skrzypczyk oraz Burmistrz Miasta Nowa Ruda - pan Tomasz Kiliński. W obecności młodzieży prezydent  Wałbrzycha R. Szełemej poinformował, że, zgodnie z uchwałą Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 7 grudnia 2016 roku, przyjęto do realizacji projekt modernizacji budynków noworudzkiego liceum o wartości 1 620 260,76. Kwotę 1 375 469,37 pokryje dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, natomiast resztę sfinansuje Powiat Kłodzki. Inwestycja przewidziana jest na rok 2017; pierwsze prace rozpoczną się w II kwartale. Tak więc, końcem roku licealiści będą uczyć się w docieplonym budynku z wyremontowanym dachem i nową  elewacją.

Szczegóły w relacji Telewizji Kłodzkiej - Kliknij tu: FILM