Dzisiaj jest: Czwartek
Aniela, Antoni, Jan, Krzesisław,
Sykstus

Olimpiada zimowa 2017 PDF Drukuj

Za oknami najprawdziwsza zima, dlatego po rocznej przerwie, w naszej szkole zorganizowano kolejną edycję  ,,Olimpiady Zimowej".  W poniedziałek  (23 stycznia br.) pod LO w Nowej Rudzie przyjechały dwa autobusy, które zabrały uczniów na wyciąg narciarski, pod schroniskiem  ,,Orzeł" w Sokolcu.  Pani prof. Agata Hryciuk oraz pan prof. Roman Skawina zorganizowali nam wspaniałą zabawę.  Ci, którzy potrafią jeździć na nartach lub desce snowboardowej, mogli, za niewielką opłatą, cieszyć się szusowaniem po stoku. Uczniowie, którzy nie mają takich zdolności, przywieźli ze sobą sanki, jabłuszka czy inne wynalazki, na których dało się ślizgać, i również zjeżdżali z górki tak, aby nie przeszkadzać innym.  Jak na każdej ,,Olimpiadzie Zimowej" nie mogło zabraknąć konkurencji. Pierwszym zadaniem każdej  z klasy było ulepienie zaskakującej rzeźby śnieżnej. Komisja sprawiedliwie wyłoniła zwycięzców. Na pierwszym stopniu podium stanęła klasa 2a, tuż za nimi uplasowali się uczniowie z 2b, a trzecie miejsce zajęła klasa 1b. W międzyczasie zostało rozpalone ognisko, na którym każdy mógł usmażyć sobie kiełbaskę. Kolejna z konkurencji pt. ,, Zjazd na byle czym"  sprawdzała pomysłowość naszych uczniów. Tu bezapelacyjnie wygrała klasa 3a, która zjechała w pięknie ozdobionej - wannie. Ponton klasy 2a pozwolił im uplasować się na drugim miejscu. Na ostatnim stopniu podium stanęła klasa1c, której przedstawiciel  zsunął się na masce od samochodu.  Uczniowie wraz z nauczycielami startowali  w slalomie narciarskim. W kategorii chłopców najlepszy okazał się Kacper Rabiński, który pokonał pana prof. Witolda Bojczuka oraz dyrektora pana Roberta Zynkowskiego. W kategorii dziewcząt najlepsza byłamarysia Kuźmińska, a drugie miejsce zajęła Aleksandra Wiercińska. Każdy ze zwycięzców otrzymał atrakcyjne nagrody w postaci dyplomu, pucharu i cukierków.  Po wspaniałej zabawie na śniegu, po uczniów przyjechał autokar, który zawiózł ich pod szkołę, skąd wszyscy rozeszli się do domów. Mamy nadzieję, że kolejna edycja ,,Olimpiady Zimowej" zostanie zorganizowana za rok!