Dzisiaj jest: Czwartek
Aniela, Antoni, Jan, Krzesisław,
Sykstus

Jemy, co chcemy. Czy dobrze? Już wiemy! PDF Drukuj

1-go grudnia w ramach edukacji prozdrowotnej i lekcji biologii uczniowie klas drugich spotkali się z panią dietetyk Małgorzatą Jędrzejowską. Podczas wykładu dotyczącego zasad zdrowego żywienia wśród słuchaczy rozgorzała dyskusja na temat różnorakich diet, które stosują sami lub ich idole. Pani Małgorzata cierpliwie tłumaczyła, jak i co jeść oraz pić, aby mieć zdrową sylwetkę, dobre samopoczucie i sprawnie działający mózg. Podkreślała, że jedzenie ma być dla nas przyjemnością, pozwoliła na niewielkie grzeszki fast-foodowe, ale nauczyła uczniów łączyć odpowiednio "niezdrowe" posiłki i bilansować je pełnowartościowymi kaloriami. Duża liczba pytań zadawanych pani Małgorzacie, świadczyła o potrzebie i zainteresowaniu młodzieży tematyką zdrowego odżywiania się. Dziękujemy za miłe i pouczające spotkanie.