29 Lipca 2024
Urban

Zodiak: Lew

Pielęgnacja grobów

1 listopada w polskiej kulturze to dzień zadumy nie tylko o tych, którzy odeszli, to także symbol pamięci narodowej. Płoną znicze na grobach bliskich, ale również na mogiłach bohaterów, mogiłach powstańczych.

Aby te znicze mogły zapłonąć na bezimiennych opuszczonych grobach, zadbali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Rudzie. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Wolontariatu Szkolnego i Młodzieżowej Rady Miasta zebrali ofiarowane przez licealistów znicze i uporządkowali mogiły, które od wielu lat były zapomniane przez bliskich. Szczególną pieczą otoczyli stare i zniszczone groby małych dzieci na noworudzkim cmentarzu komunalnym.

Akcja miała na celu uzmysłowienie młodym pokoleniom tego, że ,,Naród, który traci pamięć, traci sumienie".

Dlatego tak ważne jest pielęgnowanie szacunku do tradycji.