29 Marca 2024
Cyryl, Czcirad, Eustachy, Eustachiusz,
Ostap, Wiktoryn

Konferencja Młodzieży PDF Drukuj

Wydarzenie to oprócz części wstępnej było podzielone na dwie 45 minutowe sesje, w których ok. 60 młodych ludzi brało udział w dyskusjach i naradach na zaproponowane wcześniej przez nich samych tematy jak np. rozwój sportów zimowych, pozyskiwanie funduszy dla szkół, promowanie działalności artystycznej na naszych terenach, możliwości organizowania młodym ludziom czasu wolnego oraz wspieranie ich zainteresowań czy też budzący najwięcej kontrowersji spór o tolerancję, a właściwie odpowiedź na pytanie czym ona tak naprawdę jest. Trzeba przyznać, że obecna na sali obrad młodzież bardzo ambitnie oraz z zaciekawieniem podchodziła do wszystkich zagadnień. Na końcu każdej z sesji przedstawiciele grup musieli przedstawić swoje wnioski na forum publicznym.Istotnym elementem poniedziałkowego posiedzenia były wybory do Młodzieżowego Sejmiku w naszym województwie, które odbyły się w końcowej fazie całego wydarzenia. Obecni musieli oddać swój głos na kandydata który, ich zdaniem, powinien reprezentować interesy młodego pokolenia Ziemi Kłodzkiej na płaszczyźnie województwa.Bez wątpienia najważniejsze było to, że mogliśmy zapoznać się oraz zintegrować z naszymi koleżankami  i kolegami z innych szkół  powiatu kłodzkiego. Czas spędziliśmy przyjemnie oraz towarzysko i mamy nadzieję, że nie było to ostatnie tego typu spotkanie, w którym będziemy brać udział.

Paweł Janek